KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Atasun Optik "Optisyenlik Burs Programı" Duyurusu-19.01.2021

Konu: Atasun Optik Burs Programı

İlgili Dikkatine;

Atasun Optik olarak toplumsal fayda odaklı yaklaşımımız doğrultusunda optisyenlik mesleğini geliştirmek ve sektörün geleceğine yön vermek üzere “Optisyenlik Burs Programı”nı başlatıyoruz.

Optisyenlik Burs Programı’mız,2021 bahar dönemi öğretim yılı itibarıyla 100 öğrenci ile başlayacak. Türkiye Cumhuriyeti yüksek öğretim kurumuna bağlı tüm devlet üniversitelerinin,Optisyenlik Bölümü’nde en az yarım dönem okumuş ve başarılı olmuş 1. sınıf öğrencileri ve 2. Sınıf öğrencileri programdan faydalanabilecek. Vakıf üniversitelerinden ise yüzde 100 eğitim bursu hakkına sahip öğrenciler programa başvurabilecek. Seçilecek 100 öğrencinin 50 kişisi 1.sınıf, diğer 50 kişisi ise 2.sınıftan olacak. Eğitim/öğretim yılında, burs almaya hak kazanan öğrencilere her ay düzenli ve geri ödemesiz olarak 500 TL burs ödeneği sağlanacak.

Programa katılmaya hak kazanan öğrenciler,kariyer gelişimlerine katkı sağlayacak seminerlere veya kurum içi eğitimlere, online eğitimlere ve Atasun Optik destek ofis ziyaretlerine katılabilecek. Burs kazanan öğrencilerden seçilecek olanlar ise Atasun Optik’te staj yapma imkanı bulacak.

Optisyenlik Burs Programı’mıza başvurmak isteyen öğrenciler, detaylı bilgilere buradan ulaşabilir ve açılan sayfada eğitim alanındaki burs butonuna tıklayarak burs başvuru formunu ve detayları inceleyebilirler.

Optisyenlik Bölümü’nde okuyan başarılı öğrencilerinize destek olarak kariyer gelişimleri için imkanlar sunmayıveoptisyenlik mesleğinin geleceğine yön vermeyi amaçladığımız programımızın üniversitenizde duyurulması için yardımlarınızı rica ederiz.

 

Saygılarımızla,

Atasun Optik İnsan&Kültür Direktörlüğü

 

Bilgi için: Aynur Çevik Şaygil /0212 347 44 74 / aynur.cevik@atasunoptik.com.tr

https://www.atasunoptik.com.tr/kurumsal/optisyenlik-bursu-basvurusu_1945